MP-standard-2015.jpg-3.jpg

Już są – Mistrzynie i Mistrzowie Polski

12 listopada 2015

W niedzielę, ostatniego dnia regat, odbyły się podwójne, punktowe, medalowe wyścigi z udziałem 10 najlepszych zawodników w każdej klasie. Niestety z uwagi na brak wiatru, rywalizacja nie odbyła się w klasach RS:X i Laser Radial. W tej ostatniej, dziewczyny  czekały na wiatr,  na wodzie  ponad  godzinę.

W klasie Laser Standard, Mistrzostwo Polski zdobył Kacper Ziemińśki. Drugie miejsce zajął Tadeusz Kubiak. Obaj zawodnicy są reprezentantami Sejk Pogoń Szczecin. Trzecie miejsce, przypadło Jakubowi Marciniakowi z AZS Politechnika Gdańska, który o jeden punkt wyprzedził Macieja Grabowskiego, reprezentanta YK Stal Gdynia.

Mistrzynią Polski w Klasie Laser Radial została Paulina Czubachowska,  z UKS FIR Warszawa. Agata Barwińska, która zgromadziła tyle samo punktów co Paulina, ale wygrała mniej wyścigów, zajęła II miejsce. Na miejscu trzecim uplasowała się Magdalena Kwaśna z CHKŻ.

Nieźle też spisali się  młodzieżowcy, którzy walczyli do końca, czym zmusili seniorów do większego wysiłku.

Według zawodników, to były świetne zawody. Najważniejsze, że dopisała pogoda. Wiatr, co prawda trochę „szalał”, ale w promieniach słońca.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

Wyniki i są dostępne na http://mistrzostwa.pya.org.pl/wyniki

BR