fot.-Pawel‚-Bielecki.jpg

Mistrzostwa Polski Mastersów w klasie Laser

12 listopada 2015

Koniec wakacji nie oznacza końca sezonu żeglarskiego. Wręcz przeciwnie – jesień obfituje w ważne wydarzenia regatowe w całym kraju. Wśród imprez wartych uwagi niewątpliwie wyróżnić trzeba otwierające ostatnią część sezonu Mistrzostwa Polski Mastersów w klasie Laser, które już w najbliższy weekend – 4, 5 i 6 września – odbędą się w Porcie Nieporęt.

Od piątku na wodach Jeziora Zegrzyńskiego rywalizować będą zawodnicy, których wyróżnia wiek: mają minimum 35 lat – taka jest bowiem idea formuły Masters. Żeglarze ścigają się na jednoosobowych łódkach olimpijskiej klasy Laser (mężczyźni w wersji Standard oraz kobiety w wersji Radial). Lasery są jachtami niezwykle wymagającymi, a jednocześnie dostarczającymi niesamowitych wrażeń – zarówno zawodnikom, jak i obserwującym ich zmagania kibicom.

Tegoroczne Mistrzostwa są wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy odbywają się one na akwenie śródlądowym. Nieprzypadkowo wybór padł na podwarszawskie Jezioro Zegrzyńskie – od kilku sezonów jest to bowiem najprężniej rozwijający się ośrodek Mastersów klasy Laser w Polsce.

Wśród uczestników znajdziemy zarówno osoby, które dopiero niedawno rozpoczęły karierę regatową, jak i wyczynowych zawodników. W nadchodzących mistrzostwach udział zapowiedzieli m. in. Mistrz Europy Mastersów w klasie Laser Standard – Maciej Grabowski.

Zapraszamy wszystkich chętnych do portu w Nieporęcie 4 września (piątek) o 11.30, 5 i 6 września już od 10.00 – będzie można obejrzeć łódkę Laser z bliska i zobaczyć jak zawodnicy przygotowują się do regat.

Gościem specjalnym regat będzie wielokrotny olimpijczyk i aktualny Mistrz Europy Mastersów – Maciej Grabowski.

Więcej informacji o regatach na www.klub.lasery-zegrze.pl